Lattelecom optiskā tīkla pieejamību 2010. gada beigās jau būs nodrošinājis vairāk nekā 300 000 mājsaimniecībām, kas ir gandrīz 40% no to kopējā skaita daudzdzīvokļu mājās visā Latvijas teritorijā. Līdz gada beigām plānots pabeigt optiskā tīkla izbūves darbus Rīgā – Sarkandaugavā, Rīgas centrā, Bolderājā, Teikā, Juglā, kā arī citur Latvijā – Aizkrauklē, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Olainē, Daugavpilī.

Lattelecom optiskais internets

Privātmāju apbūves rajonos piekļuves optiskā tīkla izbūve ir finansiāli neizdevīgāka, jo izmaksas uz vienu mājsaimniecību krietni pieaug, taču, neskatoties uz to, arī šādam tīkla izvēršanas virzienam ir rasts risinājums un jau sācies darbs pie darbu plānošanas ciematā Bulduri Ozolniekos. Šāda projekta īstenošana tika panākta, veidojot ciešu sadarbību ar ciemata iedzīvotājiem, kuriem Nākotnes tīkls jau būs pieejams līdz 2010. gada beigām.

2011. gada laikā plānots nodrošināt tīkla pieejamību vēl 100 000 mājsaimniecībām. Pārsvarā 2011. gadā paredzēts izbūvēt teritorijas ārpus Rīgas, t.i., dažādās Latvijas pilsētās, mazpilsētās, kā arī Rīgas apkārtnē esošās daudzdzīvokļu apbūves teritorijās, piemēram, Ķekavā, Ādažos, Jaunolainē u.c. Latvijas teritorijā plānots izvērst tīklu Tukumā, Līvānos, Krāslavā, Saldū, Kuldīgā, Bauskā, Dobelē, Dubultos, Piņķos u.c. Rīgā tiks turpināti darbi mikrorajonos, kas lielākā daļā teritorijas jau ir vai tiks izbūvēti, pievienojot Nākotnes tīklam mājas, kas pirmajā pārklāšanas kārtā netika iekļautas, bet atbilst optiskā tīkla izvēršanas stratēģijai. Papildus 2011. gada plānā ir iekļauti šādi Rīgas mikrorajoni – Āgenskalns, Mežaparks, Čiekurkalns.

Jau esošajā būvniecības realizācijas plānā ir iekļautas mājas,
ko ieteikuši paši mājas iedzīvotāji, balsojot par savu māju internetā optika.lattelecom.lv, tā ir lieliska iespēja ikvienam pieslēgt savu māju Nākotnes tīklam.
Realizējot tīkla izbūves plānus, 2011. gadā optiskais tīkls būs pieejams jau 50% Latvijas mājsaimniecību, kas atrodas daudzdzīvokļu mājās. Tas nozīmē, ka datu apmaiņas ātrumu, interaktīvās televīzijas priekšrocības un citu pakalpojumu kvalitāti būs iespēja baudīt lielā daļā Latvijas.